Náš příběh ...

Nikoho - naše blizké, přátele, naše známé, ani nás samotné - ještě před pár lety nenapadlo, jakým směrem se vydáme ....


Jako první dorazil Egon a ovečky
Jako první dorazil Egon a ovečky
Cesta z Klínů
Cesta z Klínů

Možná tomu napomohla i dnešní společnost, způsob života, který většina z nás přijala....
 


Ale ani u nás to nezačalo tak, že bychom si jednoho dne řekli DOST a od základu změníme své dosavadní životy. 

První myšlenka byla vlastně trochu sobecká -"Pojď, pořídíme pár kamerunských oveček, abychom nemuseli sekat areál "


Pak se to nějak zvrtlo. Následoval "výlet" do Klínů, návštěva krásné farmičky s úžasnou majitelkou, která na nás zpočátku koukala dost nedůvěřivě (asi jako ze začátku všichni kolem nás.... ) Aby také ne - pár mladých lidí, kteří na první pohled budili dojem, že domácí zvířata viděli max na obrázku. 

Slovo dalo slovo, Katka - majitelka farmičky, asi dodnes netuší, že návštěva u ní pro nás byla takovým prvním impulsem ke změně. Každopádně u Katky jsme pořídili naše první kozy - Vendulu, Terezu, Nany, Lízu, Bublinu a puklíka Elvise 😁 Jelikož jsme původně jeli opravdu jen na výlet, tak naše kozy se svezly pěkně s námi v navoněném BMW.


Nakonec jsme v novém způsobu života našli zalíbení. Z pár kousků dobytka pro vlastní potřebu se rychle rozrostlo jak stádo koziček tak i oveček.


Jelikož asi nejsme "troškaři", zaujala nás výroba mléčných výrobků a mléka od koz nám bylo stále málo, pořídili jsme minulý rok 2019 naši první kravičku Jersay Týnku a jak už to u nás bývá, netrvalo dlouho a nasledovala další další a další .... 😁 


Ne vždy bylo a je vše úplně úžasné a jak se říká zalité sluncem, přesto věříme a doufáme, že jsme se vydali tím správným směrem. A díky Vám všem, co se k nám s radostí vracíte, máme o to větší chuť jít právě tímto směrem dál.